Весна 2022 року особлива. Проте разом із навалою окупантів вона несе і звичні сезонні ризики.
Разом із підвищенням температури і пробудженням рослин активізуються й іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні.
Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.
Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, які потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща, зокрема, збудника бореліозу (хвороби Лайма). Бактерія Borrelia burgdorferi, що викликає розвиток хвороби Лайма (кліщового бореліозу), відноситься до спірохет, а активними її носіями є згадані іксодові кліщі.
Зараження відбувається при укусі кліща, в організмі якого присутня бактерія. Для зараження необхідно, щоб кліщ залишався на тілі близько 24-72 годин, тому своєчасне і акуратне видалення кліща може запобігти інфікуванню. Проте, хвороба зустрічається часто, тому що носіями інфекції є приблизно третина кліщів, які активні в весняно-літній період.
Інкубаційний період хвороби Лайма, що триває протягом декількох тижнів, змінюється симптомами гострого бореліозу: ознобом, швидкою стомлюваністю і головними болями. На шкірі з'являється характерна ознака хвороби - кільцеподібне почервоніння, що поступово розширюється (мігруюча еритема). Якщо хворобу не діагностувати вчасно і не почати лікування, уражаються суглоби, нервова система, серце і очі. Можлива поява розладів пам'яті та менінгіту.
Хвороба піддається лікуванню тільки за умови швидкої постановки діагнозу і своєчасного початку антибактеріальної терапії. Запущену інфекцію, виявлену на пізніх стадіях вилікувати складно, вона може привести до інвалідності або навіть летального результату.
Відповіддю організму на проникнення бактерії і її розмноження є вироблення антитіл, які покликані нейтралізувати збудника захворювання. Спочатку, вже через кілька днів після потрапляння бактерії в організм, починають вироблятися Імуноглобуліни IgМ. Через 2-3 тижні після інфікування IgМ вже впевнено визначаються лабораторними тестами, а протягом півтора місяців їх концентрація досягає максимуму.
Після цього концентрація антитіл IgМ поступово спадає, їм на зміну приходять антитіла IgG, які відповідають за довготривалий імунітет. Тому аналіз на імуноглобуліни IgМ використовується для виявлення кліщового бореліозу на стадії гострої інфекції.
Центр з контролю та профілактики захворювань в США (Centers for Disease Control and Prevention — CDC) рекомендують проведення двоетапної діагностики, яка включає:
Вестерн-блот проводиться лише у випадку підтвердженого (IgG+, IgM+) або сумнівного результату ІФА. Недоцільно проводити вестерн-блот без попереднього етапу діагностики методом ІФА або при негативному результаті ІФА.
Зменшити кількість ручних маніпуляцій, уникнути хибних результатів і забезпечити найвищу точність діагностики можна за допомогою сучасних автоматичних систем, зокрема імунофлуоресцентного аналізатора miniVidas і реагентів для нього:
– 30319 Набір реагентів VIDAS для визначення антитіла IgM до борелії
– 30320 Набір реагентів VIDAS для визначення антитіла IgG до борелії
Лише за 27 хвилин можна отримати результат, який дозволить оцінити перебіг захворювання та обрати тактику лікування та подальшої діагностики. Дизайн наборів не вимагає накопичувати зразки для здешевлення, оскільки до моменту використання реагенти зберігаються у холодильнику, а для аналізу використовується лише необхідна кількість. Необхідні калібратори, а також позитивний та негативний контроль входять до складу наборів, щоб ви могли бути впевнені у точності аналізу.
Замовляйте набори реагентів завчасно!
Шановні колеги!
Колектив ТОВ "УКРБІО" вітає Вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!
У святковий період наш офіс буде працювати за наступним графіком:
З 28 грудня 2021 по 09 січня 2022 року включно - офіс не працює.
3 10 січня УКРБІО працює в звичайному режимі.
Шановні колеги, запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у вебінарі
"Сучасні проблеми мікробіологічної лабораторії у часи підвищення антимікробної резистентності"
"Current challenges of the microbiological laboratory in the time of increasing antimicrobial resistance"
Вебінар відбудеться 12 травня 2021 року о 17:00 за київським часом.
Вебінар проводиться за підтримки компанії BioMerieux, доповіді відбуватимуться АНГЛІЙСЬКОЮ мовою.
Зареєструватися на участь у вебінарі і дізнатися детальну програму і розклад можна завантаживши файл нижче, або просто перейдіть за посиланням
Якщо у вас вже є аккаунт , будь ласка, увійдіть.
тел: +38 (044) 205 56 20
факс:+38 (044) 205 56 21
моб.: +38 (067) 405 51 45